Yörük: ‘Yörpalas yoğun ilgi görüyor’

  • Kasım 8, 2017
  • 0

Yörsan ve Yöryapı yönetim heyeti reis Yardımcısı Teoman Yörük, İstanbul Acıbadem’de bitime çok yaklaşan akıllı ev projesi Yör Palas’ın misal dairesinin hazır olduğunu ve daireleri 2017 Aralık ayında teslim etmeye başlayacağını açıkladı. Yörük, “Yörsan ile 53 senedir insan sağlığına verdiğimiz ehemmiyeti Yöryapı ile hayat mekanlarına aktarıyoruz. Evlerde uzunca yıllar huzur ve saglam tek biçimde yaşamanız amaciyla sağlamlıktan estetiğe her konuya ayrı itina gösteriyoruz. Yör Palas projesi de bu bilinçle yapılmış tek proje. Yör Palas’ın bitişi yaklaştıkça ağırbaşlı oranda talepler geldi. Örnek daireyi ziyaret eden müşteriler çok hoşnut kaldıklarını dile getirdiler” dedi.

Temel imalatından ev dahil kismina civarindan yapılan bütün imalatlarda her şeyi en ince ayrıntısına civarindan düşündüklerini ve hiçbir maliyetten kaçmadıklarını ifade eden Teoman Yörük, “Projede kendimiz oturacakmış benzeri düşünüp şu anne civarindan kendisinin oturmuş olduğumuz evlerde yaşadığımız bütün sıkıntıları gözden geçirdik ve A’dan Z’ye her şeye önlem almaya çalıştık. kalite ile alakalı standartların çok çok üzerinde tek imalat yaptık. Bugünü değil tek sonraki 50 senesi düşündük. Maliklerin geçerliligi süresince sorunsuzca ve konforlu tek şekilde yaşaması amaciyla her şeyi seferber ettik. Yalnızca tek misal saglamak gerekirse parke diye geçtiğimiz sade sanılan taban uygulamasında dahi parkenin uzunca yıllar şişme yapmadan kalması için, evvel atılan şapı kurutması emeliyle her odaya kurutucular koyduk ardindan nemi engellemek amaciyla epoksi uygulaması yaptık ve bu uygulamadan ardindan çift kompenantlı hususi tutkallarla parke uygulamasını bitirmiş olduk. elbet bu anlattıklarımı Ne yazık ki piyasada yapan müteahhit yok denecek civarindan az” diye konuştu.

Yöryapı mimarlarından Yelda Yüksel de şu açıklamalarda bulundu: “Güven, konfor, kalite ve saray zarafetini akıllı tek binada buluşturduk ve Akıllı ev sisteminde hudutları zorladık. Kamera, panjur ve aydınlatmadan ısıtma ve soğutma sistemine civarindan her şeyi arzu eder ev içinden arzu eder ev dışından kolayca denetim edebileceksiniz. Uzaktan erişim sağlayarak Ayrı olarak Isı, duman ve su detektörlerini de açıp kapatabilir ve bu sayede mümkün yangın veyahut su baskınının önüne geçmiş olacaksınız. Akıllı kapılardan parmak izi, şifre, kumanda veyahut gsm telefonu ile giriş yapabileceksiniz. Akıllı jeneratörünüze uzaktan erişim sağlayarak mazot ve bakım vaziyetini denetim edebileceksiniz. Salonda bulunan akıllı klimanın sensörü sizi izleyerek klimanın size çarpmasını engelleyecek. anne odasında kumandalı akıllı klozetlerin konforunu süreceksiniz. Her odada klima, estetik saklı led tavan aydınlatması ve elektrikli panjur sistemleri yer alacak.”

“Son teknolojik ses ve hararet yalıtım sistemleri kullanıldı”

Yöryapı Proje Müdürü İnşaat Mühendisi Faruk Saraç ise “Ses ve hararet yalıtımı en üst seviyede yer alıyor. Ses ve hararet izolasyonlu prekast dış cephe, Üç katlı hararet camdan oluşan pencereler ile dışarıdaki sesi Tamamiyle izole ettiğiniz benzeri ısıtma ve soğutma sistemlerinin de minimum seviyede enerji tüketmesini sağlayarak enerji tüketim giderlerinizi hatri sayilir büyüklükte oranda azaltmış olacaksınız. Komşu dairelerden ses gelmemesi amaciyla de duvarlara 5 cm’lik taş yünü, döşemelerde şap altı şilte(PE)uyguladık” ifadelerini kullandı.

İstanbul’a iki tertemiz proje geliyor

Yörük, Yör Palas Acıbadem’den ardindan Yör Palas Çengelköy ve Yör Palas Kağıthane projelerinin inşaasına 2018 seneninde başlanmasının planlandığını sözlerine ekledi.

Previous «
Next »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir